Nowe technologie, cyfryzacja i leasing - konferencja organizowana przez branżę dla branży!

E-LEASING DAY

Transmisja online 25 maja 2021 r.

Konferencja „e-Leasing Day” jest wydarzeniem organizowanym przez branżę leasingową i dla branży. To unikatowe wydarzenie od samego początku koordynują i wspierają eksperci należący do Grupy ds. Digitalizacji, działającej przy Związku Polskiego Leasingu. U źródeł powstania tego projektu leżała potrzeba wypracowania pomysłów, które mogą być istotne dla sektora w ciągu następnych kilku lat. Dlatego tematami przewodnimi dwóch pierwszych edycji konferencji były: przyszłości branży leasingowej w cyfryzującym się otoczeniu gospodarczym oraz idea współpracy na konkurencyjnym obszarze.

Program konferencji

8:45 – 9:00 rejestracja i przerwa kawowa

Czas na podłączenie się do wydarzenia i poranną kawę

9:00 – 9:15 Powitanie oraz otwarcie konferencji

Jakub Sito, dziennikarz ekonomiczny ChilliZET
Paweł Pach, Przewodniczący KW ZPL
Marcin Balicki, Wiceprzewodniczący KW ZPL

9:15 – 09:45 Panel dyskusyjny Marcina Balickiego, Wiceprzewodniczącego KW ZPL
Łukasz Semeniuk, Dyrektor Handlowy WEBCON 
Robert Trętowski, Wiceprezes Zarządu KIR
Damian Kawecki, Project Manager, TUATARA
Paweł Wroniewicz, Dyrektor sprzedaży Vsoft
Tomasz Chrząszcz, Dyrektor Handlowy AGS Systems

09:45 – 10:00 Wystąpienie Gościa Specjalnego

10:00 – 10:30 Rozmowa Jakuba Sito, dziennikarza ekonomicznego Chillizet
Kamil Portka, General Manager Ailleron 
Krzysztof Pycia, Sales Director Financial Sector w Blue Media
Sebastian Polanowski, Doradca Biznesowy InfoSEB
Arkadiusz Lewicki, Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE
10:30 – 11:00 VSoft
Skuteczne wdrożenie systemu do sprzedaży i obsługi produktów ubezpieczeniowych
Emilia Blachura, Kierownik Projektów w VSoft
Paweł Wroniewicz, Dyrektor sprzedaży w VSoft
 
11:00 – 11:30 AGS Systems
Ekosystem agile – produkty, sposób wdrożenia, kultura firmy
Tomasz Chrząszcz, Dyrektor Handlowy AGS Systems
 
11:30 – 11:45 Czat z panelistami
11:45 – 12:45 Ailleron
#agile #technology #leasing w 4 perspektywach
Marcin T. Zakrzewski, CTO GEFA BANK w Niemczech
Jarosław Żurek, Dyrektor, Projekty i Systemy, Santander Leasing
Robert Szpunar, Kierownik Projektów/Product Owner Departament Produktów i Procesów PKO Leasing
Piotr Pycia, SCRUM Master Ailleron
Kamil Portka, General Manager Ailleron

12:45 – 13:15 Webcon
Low-Code – przepis na zwrot z inwestycji: – Jakie możliwości daje Low-Code w zakresie prowadzenia projektów? – Gdzie stosować Low-Code w branży leasingowej? – Jaki zwrot z inwestycji jest możliwy dzięki zastosowanie platformy typu Low-Code na przykładzie wdrożeń WEBCON BPS w firmach leasingowych i wyników badań Forrestera?
Łukasz Semeniuk, Dyrektor Handlowy w WEBCON

13:15 – 13:45 Czat z panelistami
13:45 – 14:15 Santander Consumer Multirent/ TUATARA
E-leasing jako odpowiedź na „nową rzeczywistość” – czyli cyfrowa ścieżka do satysfakcji klienta na podstawie projektu Santander Consumer Multirent – Tuatara
Marta Kozłowska, Tribe Leader/ Dyrektor Centrum Rozwoju Produktów Samochodowych w Santander Consumer Bank i Santander Consumer Multirent
Michał Żuchowski, Digital Transformation Leader TUATARA
 
14:15 – 14:45 TUATARA
#API, #AI, #SaaS #CA – czyli jak rozwiązania chmurowe mogą zrewolucjonizować sektor leasingowy
Tomasz Kostrząb, Chief Technology Officer TUATARA Marcin Majka, System Analyst/Product Owner TUATARA
 
14:45 – 15:15 Czat z panelistami
15:15 – 15:45 InfoSEB
BIZNES Z GŁOWĄ W CHMURZE czyli jak płynnie i szybko przejść cyfrową drogę w branży leasingowej na przykładzie współpracy BOŚ Leasing – EKO Profit – InfoSEB
Radosław Pieniek, Prezes Zarządu BOŚ Leasing – EKO Profit Sebastian Polanowski, Doradca Biznesowy InfoSEB

15:45-16:00 Autenti
E-podpis w e-leasingu
Anna Krasuska, Head of Sales and Partnerships w Autetnti

16:00-16:30 Blue Media
Migracja procesu płatności do obszaru online i identyfikacja klienta
Krystian Markiewicz, Regional Sales Director Blue Media

16:30-16:45 KIR
Cyfryzacja procesów biznesowych w praktyce – jak efektywnie wykorzystać technologię?
Wojciech Pantkowski, wiceprezes Zarządu KIR

16:45-17:00 CRIF
Automatyczne procesy IT wspierające ochronę antyfraudową w branży leasingowej
Maciej Małkowski, Senior Project Manager w CRIF

17:00-17:15 Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej
InvestEU- najnowsze wsparcie inwestycji także cyfrowych!
Magdalena Typa, Koordynator Obszaru Finansowania Dłużnego w Krajowym Punkcie Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Unii Europejskiej
Ankieta nt. zainteresowania Funduszem InvestEU

17:15 – 17:30 Czat z panelistami
 
17:30 – 17:45 Podsumowanie i zakończenie spotkania

Prelegenci i paneliści

Marcin Balicki

Marcin Balicki, Wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL, członek zarządu Leaseurope. Współtwórca działającej w ramach ZPL Grupy ds. Digitalizacji. Od 2013 r. związany z Millennium Leasing, gdzie od czerwca 2016 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu.

Emilia Blachura

Kierownik Projektów w VSoft. Biznesowo związana z obszarem ubezpieczeniowym, dba o sprawne wdrażanie produktów odpowiadających potrzebom klientów w oparciu o zwinne metodyki zarządzania projektami.

Tomasz Chrząszcz

Dyrektor Handlowy w AGS Systems, odpowiedzialny miedzy innymi za całościową strategie firmy w szczególności za strategie rozwoju produktów i usług oraz współprace z Partnerami. Koordynator i opiekun biznesowy kluczowych klientów. Związany z firma od początku jej powstania.

Damian Kawecki

Project Manager w TUATARA z 20-letnim doświadczeniem w realizacji złożonych projektów transformacyjnych. W TUATARA realizował projekty stosując zwinne metodyki przy współpracy z Santander Group, Alior Bank, czy BNP. Posiada certyfikaty: PRINCE2, Agile PM, ITIL, TOGAF8.

Tomasz Kostrząb

Chief Technology Officer w TUATARA z 15-letnim doświadczeniem w architekturze rozwiązań IT. Tomasz jest ekspertem w dziedzinie technologii informatycznych, procesów biznesowych, transformacji przedsiębiorstw, integracji korporacyjnej oraz architektury aplikacji.

Marta Kozłowska

Dyrektor Centrum Rozwoju Produktów Samochodowych w Santander Consumer Bank i Santander Consumer Multirent. Product Owner projektu DIGI Car, w ramach którego powstała cyfrowa platforma do obsługi sprzedaży finansowań u partnerów oraz AutoSalon.

Anna Krasuska

Head of Sales and Partnerships w Autenti. Dyrektor z ponad 14-letnim doświadczeniem w zarządzaniu sprzedażą i rozwojem biznesu w sektorze B2B (klienci lokalni i zagraniczni). Praktyk zorientowany na cel z silnymi umiejętnościami handlowymi, myśleniem strategicznym, rozwojem wydajności produktów i ludzi oraz przedsiębiorczością.

Arkadiusz Lewicki

Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE. Od 17 lat odpowiada za udział rynku finansowego w programach publicznych. Obecnie odpowiada za współpracę całego krajowego rynku finansowego z EBI i EFI w celu optymalnego wykorzystania publicznych środków zwrotnych. Z sukcesem wspiera integrację wspólnych celów rynku komercyjnego i sektora publicznego.

Marcin Majka

System Analyst/Product Owner w TUATARA. Realizuje różnorodne projekty, dbając o rozwiązanie potrzeb biznesowych i zapewniając bezpieczeństwo wdrażanym systemom. Odpowiada także za rozwój Platformy Finansowej dedykowanej dla szerokiego grona klientów z sektora finansowego.

Maciej Małkowski

Senior Project Manager w CRIF, posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami i produktami oraz kierowaniu zespołami. Odpowiedzialny za tworzenie nowych rozwiązań, wdrożenia, łączenie obszaru IT i Biznesu. Obecnie wspiera integracje rozwiązań CRIF z systemami informatycznymi Klientów.

Krystian Markiewicz

Regional Sales Director w Blue Media. Wdraża projekty związane z rozwojem nowych technologii i digitalizacją przedsiębiorstw. Zajmuje się optymalizacją procesów biznesowych poprzez automatyzację płatności, migrację ich do przestrzeni online, szybkie rozliczenia oraz potwierdzanie danych klientów.

Paweł Pach

Paweł Pach, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL. Sprawuje funkcję prezesa zarządu PKO Leasing i przewodniczącego Rady Nadzorczej Prime Car Management – spółki z Grupy PKO Banku Polskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie managerskie w obszarze bankowości przedsiębiorstw i leasingu.

Wojciech Pantkowski

Wiceprezes Zarządu KIR, gdzie odpowiada za Obszar Usług Internetowych i Sprzedaży. Wcześniej zdobywał doświadczenie na stanowisku Dyrektora Zespołu Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej w ZBP.

Sebastian Polanowski

Posiada doświadczenie z zakresu prowadzenia projektów, współpracy z Klientem i skutecznej realizacji jego potrzeb. Posiada specjalistyczną wiedzę z zakresu procesów biznesowych z takich branży jak: finanse, telewizja, telekomunikacja oraz szeroko pojęte procesy CRM.

Kamil Portka

General Manager z ponad 10 letnim doświadczeniem w projektowaniu i wdrażaniu systemów Front Office, Back Office, CRM i self-care w branży leasingowej. Pełnił funkcje od analityka biznesowego po sponsora projektu.

Krzysztof Pycia

Sales Director Financial Sector w Blue Media, gdzie gdzie odpowiada za relacje z bankami oraz aktywnie uczestniczy w rozwoju usług. Zaangażowany w licznych zespołach roboczych ZBP, w tym m.in. Polish API.

Piotr Pycia

SCRUM Master w Ailleron. Posiada bogate doświadczenie w branży IT. Ostatnie 9 lat poświęcił na zarządzanie zespołami IT jako PM. Kontynuuje karierę jako SCRUM Master wspierając zarówno klientów, jak i wewnętrzne działy w Ailleron w projektach IT dla branży finansowej.

Łukasz Semeniuk

Dyrektor Handlowy w spółce WEBCON, która od 2006 roku tworzy autorskie oprogramowanie klasy low-code/BPM. Od 12 lat związany z IT. W Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się również jako Wykładowca-Trener, prowadząc wykłady i ćwiczenia z systemów ERP.

Jakub Sito

W zawodowym życiu balansuje między dziennikarstwem, a biznesowym konsultingiem wspierając liderów i firmy w rozwoju poprzez procesy strategiczne, szkolenia i coaching medialny. Doradza zarządom, wspiera zespoły, towarzyszy w zmianie. Wiedzą i doświadczeniem dzieli się w autorskiej audycji Chillizet Business Lounge emitowanej w radiu Chillizet.

Robert Szpunar

Kierownik Projektów/ Product Owner w Departamencie Produktów i Procesów w PKO Leasing. Biznesowo związany od 5 lat w PKO Leasing, a z branżą leasingową ponad 15 lat.

Radosław Pieniek

Prezes Zarządu BOŚ Leasing. Ekspert w zakresie tworzenia strategii biznesowych, proponował i wprowadzał do organizacji finansowych rozwiązania podnoszące ich efektywność. Posiada szerokie doświadczenie w budowaniu i dostosowywaniu struktur organizacyjnych do wymagań biznesu.

Magdalena Typa

Koordynator Obszaru Finansowania Dłużnego w Krajowym Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Unii Europejskiej, działającego przy ZBP. Ekspertka w realizacji projektów i programów ukierunkowanych na finansowanie sektora przedsiębiorstw. Zaangażowana w działania sektorowe w obszarze programów rozwoju.

Robert Trętowski

Wiceprezes Zarządu KIR, gdzie odpowiada za Obszar Rozwoju Systemów i Sektor Publiczny. Zaangażowany w działania sektorowe w obszarze PSD2, aktywnie uczestniczy w pracach nad standardem Polish API.

Paweł Wroniewicz

Dyrektor sprzedaży w VSoft. Wiedzę i doświadczenie zdobywał zarówno w departamentach wsparcia biznesu jak i działach sprzedaży instytucji finansowych. Biznesowo związany głównie z obszarem ubezpieczeniowym. Jako dyrektor sprzedaży odpowiada za kreowanie i realizację polityki sprzedażowej.

Marcin T. Zakrzewski

CTO w GEFA BANK. Posiada doświadczenie w branży leasingowej jako Project Manager oraz w branży IT jako SCRUM Master, Agile Coach i Product Owner.

Michał Żuchowski

Digital Transformation Leader, który zarządza zespołem specjalistów Digital Front Office w TUATARA. Konsultant i architekt IT, który posiada ponad 15 lat doświadczenia w branży, specjalizujący się w budowaniu architektury w obszarze kanałów cyfrowych i transformacji cyfrowej.

Jarosław Żurek

Jarosław Żurek, Dyrektor Biura Projekty i Systemy w Santander Leasing. Odpowiada za rozwój funkcjonalny i utrzymanie systemów informatycznych w obszarach sprzedaży, operacji i finansów oraz za zarządzanie relacjami z dostawcami IT. Współtworzył koncepcję transformacji procesu dostarczania oprogramowania z metodyki kaskadowej do metodyki scrum.

Zapraszamy do oglądania transmisji już 25 maja!

Organizator główny

Partnerzy strategiczni

Partnerzy wiodący

Partnerzy wspierający

Partnerzy medialni

Zapraszamy do kontaktu

Do udziału w konferencji zapraszamy ekspertów firm leasingowych i firm wynajmu zrzeszonych w Związku Polskiego Leasingu i Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (członek zbiorowy ZPL).

Informacje dotyczące programu, kontakt z partnerami:
Anna Polak, e-mail: anna.polak@leasing.org.pl